REBOOTS Termo návleky

1 kus 45 EUR

2 kusy 80 EUR

Thermo Sleeves (termo návleky) – účinky terapie teplom a chladom

Vysoké zaťaženie kĺbov a svalov vyžaduje zvýšenú regeneráciu po tréningu.

Termo návleky sú vyrobené z kvalitnej gélovej vložky, z mäkkého elastického polyesteru. Predstavujú cielenú a efektívnu terapiu pre boľavé svaly a kĺby, čím prispievajú k urýchleniu regenerácie, tlmeniu bolesti a zvýšeniu pocitu pohodlia.

Terapia teplom a chladom s využitím Reboots termo návlekov je obzvlášť určená pre tieto časti tela: členky, lýtka, kolená, stehná, zápästia, predlaktia, lakte a ramená.

Terapia teplom
Teplo stimuluje krvný obeh vo svaloch a kĺboch. Aplikácia tepla pomocou termo návlekov uvoľňuje svaly a môže tak pomôcť pri ťažkostiach súvisiacich s napätím vo svaloch. Okrem toho, teplo napomáha regenerácii po tréningu, ale aj ako zahriatie svalov pred športovou aktivitou.

Terapia chladom
Kryoterapia má analgetický (tlmí bolesť), antiflogistický (protizápalový) a uvoľňujúci účinok. Produkty kryoterapie  sa často využívajú na podporu regenerácie svalových a kĺbových štruktúr po zraneniach sprevádzaných bolesťou a opuchom. Terapia chladom spomaľuje krvný obeh, čím potláča bolesť a opuch.

Vlastnosti termo návlekov:

  • Vysoký komfort pri nosení: Pružné a elastické termo návleky sa dokonale prispôsobia tvaru vášho tela a sú  veľmi príjemné na pokožku.
  • 360-stupňová terapia teplom alebo chladom: Poskytuje presne to, čo vaše telo potrebuje, kedykoľvek a kdekoľvek.
  • Kompresia na mieste: Vyvíjajú miernu kompresiu na príslušnú časť tela a podporujú tak účinok chladenia alebo tepla.
  • Optimálny doplnok pre Reboots: Vylepšujú Reboots kompresnú masáž a dodávajú regenerácii nový rozmer. Dajú sa ideálne kombinovať s Reboots Recovery Boots a Pants, čím sa ešte zvýši účinnosť kompresnej masáže.
  • Účinná regenerácia: Pozitívny účinok terapie teplom a chladom pri regenerácii je potvrdený viacerými štúdiami.
  • Kvalitná konštrukcia: Sú vyrobené z  opakovane použiteľnej gélovej vložky z mäkkého polyesteru, poskytujúcej 360-stupňovú tepelnú/chladovú terapiu, pričom sa flexibilne prispôsobujú časti tela.
  • Jednoduchá údržba: Termo návleky sú protišmykové a ľahko sa čistia, čím zabezpečujú jednoduchú údržbu.

Príprava na aplikáciu termo návlekov

Návleky môžete používať ako kryo terapiu alebo ako terapiu teplom. Podľa toho čo si vyberiete, pripravíte si návleky následovne:

  1. Terapia chladom – návleky uchovávajte v chladničke alebo v mrazničke. Závisí na vás, akú intenzitu chladu chcete pociťovať. Návleky ani pri -20 stupňoch v mrazničke nestuhnú na kosť, ale stále si udržiavajú svoje vlastnosti pružnosti a elasticity. Zo skúseností môžeme potvrdiť, že väčšina našich zákazníkov ich má po celú dobu v mrazničke. Pred aplikáciou ich vytiahnite z mrazničky a navlečte si ich priamo na pokožku alebo na nejaký kus odevu. Kryo efekt trvá približne 20 minút a následne sa začnú vplyvom telesného tepla otepľovať.
  2. Terapia teplom – podobne ako pri ochladzovaní návlekov postupujeme aj pri zahrievaní. Na zohrievanie môžete použiť mikrovlnnú rúru, elektrickú rúru alebo ich môžete ponoriť v sáčku do horúcej vody. Pri poslednej forme zohrievania nedoporučujeme aby voda vrela, takže si to musíte strážiť. Čo sa týka zohrievania v mikrovlnke resp. v rúre, doporučujeme si to najskôr opatrne otestovať, keďže intenzita a parametre týchto spotrebičov sa od seba pomerne dosť líšia a preto neexistuje presný návod ako dlho a pri akej intenzite zohrievame návleky. Pri mikrovlnke začíname na 50% intenzity počas 30 sekúnd. Otestujeme ich a keď nám vyhovuje teplota, aplikujeme ich, a keď ešte nie, pokračujeme v zahrievaní ďalej. Efekt trvá približne 20 minút a následne sa začnú ochladzovať.

S troma dostupnými veľkosťami (S/ M/ L) zaručujú pohodlnú aplikáciu. Termo návleky sa veľmi jednoducho zahrievajú alebo chladia, zahrievať ich môžete v mikrovlnke alebo rúre, chladiť v chladničke alebo najlepšie v mrazničke.

VEĽKOSTNÁ TABUĽKA                              

S M L
Rozmery dĺžka 26cm x 23cm obvod dĺžka 26cm x 33cm obvod dĺžka 26cm x 53cm obvod
Vhodný obvod 26 – 35cm 35 – 50cm 50 – 65cm

 

Informácie a návody

Nájdi správnu veľkosť Reboots

Rozhodli ste sa kúpiť si Reboots regeneračné nohavice? Otázkou je: Ktorú veľkosť Reboots skutočne potrebujete? Dali sme dokopy najdôležitejšie informácie, ktoré vám pomôžu vybrať si správnu veľkosť pre vás.

Reboots užívateľská príručka

Je dôležité, správne používať Reboots regeneračné nohavice, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky, počas regeneračnej aplikácie. Používateľská príručka Reboots vám povie, čo potrebujete vedieť.

Pozitívne účinky Reboots

Regenerácia je v dnešnej dobe stále veľmi podceňovaná súčasť tréningového procesu a následne aj výkonu. Preto by sme chceli zhrnúť najdôležitejšie zistenia a fakty o Reboots regeneračných nohaviciach.